ترفندهایی برای کاهش قبض برق منزل
هر دوره با دیدن مبلغ بالای هزینه برق با خود به این فکر می کنید که چطور و از چه راهی می توانید این هزینه را کاهش دهید. در این بخش ما با ارائه نکات و ترفندهای ساده و البته کم هزینه شما را برای کاهش هزینه برق مصرفی راهنمایی خواهیم کرد .

10 راه برای کاهش قبض برق خانگی

1- ممیزی انرژی دریافت کنید
بسیاری از شرکت ها نرم افزاری برای ارائه ممیزی انرژی را به صورت رایگان در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند.ممیزی انرژی به روشی گفته میشود که طی آن با انجام سلسله اقداماتی میتوان مقادیر مصرف انواع حاملهای انرژی و موقعیتهای این مصارف را در محلهای مصرف و به تفکیک مصرف کنندگان انرژی مشخص و معین نمود و در نهایت نیز با روش مقایسهای نسبت به شناسایی و ارزیابی وضعیت انرژی ساختمان پرداخت.

2- یک سویچ دایمو متر نصب کنید:

یکی از راه های کلیدی برای صرفه جویی در مصرف برق و کاهش مبلغ پرداختی استفاده است دایمو متر است.شما با استفاده از آن مقدار نور لازم را دریافت خواهید کرد و به طبع صرفه جویی خواهید کرد.

3- یخچال و فریزر خود را در حد استاندارد پر کنید:

آیا میدانید که با پر کردن به اندازه فضای یخچال و فریزر شما در هزینه ها صرفه جویی خواهید کرد؟قرار گرفتن مواد غذایی در کنار یکدیگر همانند یک عایق برای ذخیره انرژی عمل می کند بدین وسیله یخچال و فریزر نیاز به برق بیشتر در تولید سرما نخواهد داشت.

4- پنکه سقفی نصب کنید:

تاثیر پنکه سقفی در کاهش قبض برق
پنکه های سقفی با حرکت دورانی هوا کاررا برای کولر منزل شما ساده می سازند و آنها برای تولید سرما فشار زیادی را تحمل نمی کنند.

5- خشک کن لباسشویی را کم کار کنید:

برای کاهش هزینه برق مصرفی بهتر است از روش های سنتی برای خشک کردن لباس ها استفاده کنیم.خشک کردن لباس ها در هوای آزاد مزیت های دیگر این علاوه و کاهش هزینه برق دارد.

6-بارهای فانتوم را از بین ببرید:
باور نکردنیست ولی 75 درصد است برق مصرفی در خانه زمانی صرف می شود که وسایل برقی در حالت خاموش هستند.لوازمی مثل تلویزیون ،کامپیوتر و وسایل موجود در آشپزخانه دارای بارهای فانتوم هستند.برای رفع این مشکل و کاهش هزینه برق مصرفی در زمانی که وسیله برقی شما خاموش است بهترین کار کشیدن سیم دوشاخه ی انها از پریز برق است.

7- یک فن برای تهویه هوای خانه نصب کنیم:

به این روش با به جرکت درامدن هوای خانه درجه هوا کاهش یافته و نیاز شما به استفاده از کولر کمتر خواهد بود.

8-در روزهای گرم راه ورود نور خورشید به خانه تان را ببندید :

یکی از ساده ترین راه ها برای خنک نگه داشتن خانه و کاهش مصرف انرژی برق در روزهای گرم نصب پرده هایی است که مانع از ورود نور خورشید به داخل خانه شوند.

9- فیلترها را مرتب تعویض کنید :

سیستم خنک کننده منزل را با تعویض به موقع و مناسب فیلترها برای مصرف به اندازه انرژی برق محیا کنید.

10- از نورهای ال ای دی استفاده کنید:

تعویض لامپ ها برای کاهش قبض برق
با تغییر لامپ های حبابی به نورهای ال ای دی تا 90 درصد برق مصرفی که با روشن کردن لامپ در خانه صورت می گیرد صرفه جویی کنید.

11-شستشو با آب گرم را در ماشین ظرفشویی غیر فعال کنید:

بیشترین برق مصرفی توسط ماشین ظرفشویی هنگام استفاده از آب گرم برای شستشوی ظرف ها صرف می شود . به راحتی با لغو این گزینه از منوی شستشو در مصرف برق صرفه جویی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست